2144/971
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Konferencebord af ask. Midtersektion med klapper samt to D-ender. Model 6281 og 6280. Udført og mærket hos Fredericia Stolefabrik. H. 70. L. 84/180/250/350. B. 160. (3)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|