2103/​66

Ubekendt kunstner, 20.-21. årh.

Amor og Psyche. Betegnet Vick. Figur af patineret bronze, monteret på sokkel af sort marmor. H. 29.

Enkelte mindre ridser og mærker. Afslag på sokkel.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK