2044/78
En samling hollandske fliser af fajance, dekorerede i mangan med blomstervaser. 19. årh. (54)
Kanthak. Krakeleringer. Enkelte brændingsrevner. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag