2132/803
Collection Fuglsang
Sæt på fire stole af massiv fyrretræ. Sæde og ryg betrukket med rød alcantar. Udført og mærket hos Fuglsang Collection. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Betræk med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud