1921/1652
Thailandsk Budai af forgyldt bronze, siddende i dhyanasana på lotustrone, med hænderne samlet på maven. 20. årh. H. 27 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser. Vipper let.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
31 bud