2417/36
Fransk præsentérbakke af forgyldt bronze, rigt støbt med figurmotiv og ornamentik. Stemplet B. D. samt Delarue 2.R. Commines. Cirka 1900. H. 5,5. B. 19,5. L. 34.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag