2438/510
Charles Eames (f. 1907, d. 1978)
“Aluminium Group”. Et par hvilestole samt skammel af forkromet aluminium. Sæde og ryg betrukket med lyst skind. Udført og mærket hos Vitra. (3)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1164525 |