2431/103
Peter Hansen (f. Faaborg 1868, d. sst. 1928)
En pause i solen foran stalden. Sign. P. H. Olie på lærred. 111×126.
Mindre krakeleringer. Enkelte mindre overfladiske ridser samt enkelte mindre afskalninger. Lærredet buler, er løst og bør strammes op. Rensning anbefales.
Vurdering
814246 |