2009/2059
Herrearmbåndsur af stål. Model Datemaster. Automatisk værk med dato. Lys urskive med forgyldte viserer og timemarkører. Monteret med ny brun læderrem med Heuer spænde. Urets diam. 34 mm. Ca. 1960.
Uret er renset, smurt og efterset af autoriseret urmager.
Fremstår med mindre alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag