2009/​2059

Heuer

Herrearmbåndsur af stål. Model Datemaster. Automatisk værk med dato. Lys urskive med forgyldte viserer og timemarkører. Monteret med ny brun læderrem med Heuer spænde. Urets diam. 34 mm. Ca. 1960.

Uret er renset, smurt og efterset af autoriseret urmager.

Fremstår med mindre alders- og brugsspor. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 26. februar 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK