1947/443
To mokkakander af sølv og lille fransk svingkedel af sterlingsølv. Rokokoform. Utydelige mesterstempler, Frankrig m.fl. Antagelig 19. årh. Vægt ca. 1157 gr. H. 14,5–25,5. (3)
Mindre buler, ridser og mærker. Svinghank knækket.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag
18 bud