922/​303

A. R. Penck (f. Dresden 1939, d. Zürich 2017)

“Zwischen den Welten”, 1998. Sign. A.R. Penck; sign. med titel på bagsiden. Akryl på lærred. 70×90.

Proveniens: Galerie Edition Copenhagen, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark. Erhvervet fra ovenstående.

Bestil konditionsrapport

Budfrist

Vur­dering

300.000–350.000 DKK

Kom­mis­sions­bud

Hvad er et kommissionsbud?