2003/302
“La Comtoise”. Fransk vægur af messingblik, emaljeret urskive med romertal. Sign. “au Port Ste Marie”. 19. årh. H. 42. B. 27. D. 16.
Brugsslitage. Emaljeafslag på skiven. Lodder samt pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud