2126/693
Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)
“Myren”. Et sæt på tre stole med ben af stål, sæde og ryg af blålakeret træ. Model 3100. Designet 1952. Udført hos og mærket hos Fritz Hansen, 1998. (3)
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 29. juni 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
20 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||