1327/536
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“La Cigale”, 1956. Sign. Estève, 69/175. Litografi i farver. Lysmål 65×70.
Litteratur: Prudhomme & Moestrup kat. nr. 25, gengivet s. 52.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 2. juli 2013
Vurdering
Hammerslag