1320/1524
“Margrethebæger” af sølv dekoreret med blomster og bladværk samt bonbonniere af sølv, rigt dekoreret med blomster og figurer i relief. Tyskland mm 20. årh. H. 8–11 cm. Vægt 670 gr. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Varia, 16. maj 2013
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
10 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||