2003/2013
“Bagnoire”. To vækkeure af forgyldt metal og imiteret lapis lazuli. Hhv. quartz værk og mekanisk værk med manuelt optræk. H. 9 cm. 1980–90'erne. (2)
Det mekaniske ur med original æske og certifikat dateret 1981. Quartz uret med tilhørende manual.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Det mekaniske ur går. Quartz uret med påkrævet batteriskift. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 15. januar 2020
Vurdering
Hammerslag