2003/​2013

Cartier

“Bagnoire”. To vækkeure af forgyldt metal og imiteret lapis lazuli. Hhv. quartz værk og mekanisk værk med manuelt optræk. H. 9 cm. 1980–90'erne. (2)

Det mekaniske ur med original æske og certifikat dateret 1981. Quartz uret med tilhørende manual.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Det mekaniske ur går. Quartz uret med påkrævet batteriskift. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 15. januar 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.800 DKK

2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK