2124/750
Svend Aage Holm Sørensen, tilskrevet (f. 1913, d. 2004)
Bordlampe med stel af messing og justérbar skærm af perforeret sortlakeret metal. 1950'erne. H. 37.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||