12007/​82

P. C. Damborg (f. København 1801, d. sst. 1865)

P. C. Damborg: En dansk forgyldt senempire ramme. 1830'erne. Rester af etiket. Udskåret forgyldt træ. Lysmål 23,2×19,4. Rammemål 34×30.

Afslag langs siderne. Gammel reparation.

Kunst, antikviteter & design, 13. februar 2020

Vur­dering

800–1.000 DKK

Hammerslag

600 DKK

(Autobud) 600 DKK
550 DKK
(Autobud) 440 DKK
420 DKK
400 DKK