2250/​706

Knabstrup

To flaskevaser af lertøj, dekoreret med okseblodsglasur. Udført og stemplet hos Knabstrup. Begge med etiket. H. 36 og 47. (2)

Overfladeridser. Den ene med mindre glasurafslag, den anden repareret med neglelak.

Moderne kunst og design, 13. december 2022

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK