2250/706
Knabstrup
To flaskevaser af lertøj, dekoreret med okseblodsglasur. Udført og stemplet hos Knabstrup. Begge med etiket. H. 36 og 47. (2)
Overfladeridser. Den ene med mindre glasurafslag, den anden repareret med neglelak.
Moderne kunst og design, 13. december 2022
Vurdering
Hammerslag