1946/​717

Michael Bloch (f. 1930, d. 2015)

Folde/klapbord af mahogni, plader med sort laminat. Udført hos Woodwing, 1993. H. 52. L. 50. B. 7/104.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.

Moderne kunst og design, 12. november 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK