1946/717
Michael Bloch (f. 1930, d. 2015)
Folde/klapbord af mahogni, plader med sort laminat. Udført hos Woodwing, 1993. H. 52. L. 50. B. 7/104.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag