2049/7108
Fetischfigur af udskåret patineret træ monteret med horn. Om halsel snor med kobbermønt. Songye, D. R. Congo. H. 35.
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud