1831/173
E. Rasmussen Eilersen (f. Østerby ved Svanninge 1827, d. København 1912)
Dansk efterårslandskab. Sign. E.R. Eilersen. Olie på lærred. 42×61.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning. Mindre retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
35 bud