2445/​841

Alfred Christensen

Lænestol med stel af bejdset bøg, hynder betrukket med gult uld. Model 93. Udført hos Slagelse Møbelværk. 1940'erne.

Litteratur: Slagelse Møbelværk, Katalog 4401, s. 13.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med enkelte huller. Et bagben med løs samling.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

23 bud

853301 (Autobud) 3.400 DKK
1090415 3.200 DKK
853301 (Autobud) 3.000 DKK
1090415 2.900 DKK
853301 (Autobud) 2.800 DKK
1090415 2.700 DKK
853301 (Autobud) 2.600 DKK
1090415 2.500 DKK
853301 (Autobud) 2.400 DKK
1090415 2.300 DKK
853301 (Autobud) 2.200 DKK
1090415 2.100 DKK
853301 (Autobud) 2.000 DKK
1090415 1.950 DKK
853301 (Autobud) 1.900 DKK
1090415 1.850 DKK
853301 (Autobud) 1.800 DKK
1090415 1.750 DKK
853301 (Autobud) 1.700 DKK
1090415 1.650 DKK
853301 (Autobud) 1.600 DKK
1090415 1.550 DKK
853301 1.500 DKK