2435/​617

Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)

Entrékommode af palisander med to opbevaringsrum. Model 393. Udført og mærket hos Aksel Kjersgaard. H. 42,5. B. 117. D. 35.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Let falmet med enkelte vandskjolder.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?