2109/67
André Fremond (f. 1884, d. 1965)
Parti med arbejdere, der henter sand fra en strand og kører det væk i hestevogne. Sign. André Fremond 1907. Olie på lærred. 55×82.
Enkelte retoucheringer. Enkelte minimale afskalninger og krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag