1339/24
Et par danske demilune-formede nyklassicistiske kommoder af mahogni, hver med fire større og mindre skuffer, prydet med beslag af bronze. Ca. 1800. H. 86,5. B. 80. D. 44. (2)
Ifølge oplysninger hidrørende fra Christiansborg Slot.
Ridser og mærker. Restaureret. Brugsslitage. Senere beslag.
Ældre malerier og møbler, 23. september 2013
Vurdering
Hammerslag
12 bud