2439/1845
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Et par armstole af mahogni med krydssprosser i ryg. Sæde betrukket med sort hestehår med sorte skindkeder. Udført hos snedkermester A. J. Iversen, København. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Hestehår med pletter og smuds. En sprosse og armlæn med reperationer.
Vurdering
894200 | ||
164145 |