1920/1665
Japansk figur af udskåret elfenben i form af Ebisu holdende stav og fisk, stående på sokkel af træ. 20. årh.s begyndelse. H. ekskl. sokkel 35.
Let gulnet.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag