2118/632
Karl Quarck (f. Rudolstadt 1869, d. Dresden 1950)
“Frühjahrsluft”. Sign. K. Quarck. Olie på lærred. 82×112.
Mindre ridser i lærredet. Et mindre hul på ca. 0,3 cm.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud