2203/875
Georg Jacobsen (f. København 1887, d. Frederiksberg 1976)
Opstilling. Tryksign. Georg Jacobsen 1959. Litografi i farver. Lysmål 36×48.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
23 bud