Tue Poulsen og ubekendt keramiker (f. København 1939)
Flaskevase af stentøj, delvist dekoreret med grønnistret glasur og horisontale linjer på skuldre. Sign. Tue DK. H. 27,5. Samt vase af stentøj, modelleret med lille munding, nubret overflade, dekoreret med hvid og metallisk glasur med turkise elementer. Usigneret. H. 27. (2)
Flaskevase med afslag under bund.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
10 bud