2439/1646
Samling engelsk små korpusarbejder af sterlingsølv, bestående af flødekande, salt kar, sennepskrukke mm. 18.-20. årh. Vægt 617 g. H. 3–10 cm. (7)
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage. Glasindsats med revne.
Fra
i
Vurdering