2434/217
To kinesiske vaser af porcelæn, den ene med firblads gennembrydninger, dekoreret i farver med Foo hunde og tekst. Omlavet til lamper. 20. årh. H. ekskl. montering 28 cm. (2)
Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Fremstår med alders- og brugsslitage. Den ene med hul til ledning.
Vurdering