1432/1317
Et par treradede safir- tanzanit og og topasørestikker af hvidguldsforgyldt sterlingsølv prydet med talrige facetslebne safirer, tanzanitter og hvide topaser. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 6. august 2014
Vurdering
Hammerslag