2118/​634

Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)

Uden titel. Sign. Per Kirkeby - 78, 1/4. Radering. Bladstørrelse 32×38. Uindrammet.

Proveniens: Jytte og Jarl Borgens samling, København. Litteratur: “Troels Andersen: Per Kirkeby. Werkverzeichnis de Radierungen 1977–1983”, nr. 24.

Original stand.

Moderne kunst og design, 4. maj 2021

Vur­dering

1.500 kr

Hammerslag

1.550 kr

15 bud

1.550 kr
(Autobud) 1.500 kr
1.450 kr
1.250 kr
(Autobud) 1.200 kr
1.200 kr
(Autobud) 1.150 kr
1.100 kr
(Autobud) 1.050 kr
1.000 kr
(Autobud) 950 kr
900 kr
(Autobud) 850 kr
800 kr
750 kr