2416/684
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Vase af lertøj, dekoreret med hornglaserede motiver på lys bund. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 23,5.
Mindre overflade ridser. Enkelt glasurafslag ved munding.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag