890/455
1902. Chr. IX. 4 aur, grå/rød. 5-STRIBE på SKIBS-brev til Danmark, stemplet i REYKJAVIK 17.8.1907. To runde sjældne stempler “QUEENSTOWN SHIP LETTER”. Venstre mærke med let afrundet hjørne samt mindre del af bagside mangler. Sjældent brev. [ 64 ] [ ✉ ]
Frimærker, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag