890/​455

1902. Chr. IX. 4 aur, grå/rød. 5-STRIBE på SKIBS-brev til Danmark, stemplet i REYKJAVIK 17.8.1907. To runde sjældne stempler “QUEENSTOWN SHIP LETTER”. Venstre mærke med let afrundet hjørne samt mindre del af bagside mangler. Sjældent brev. [ 64 ] [  ]

Frimærker, 12. november 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.600 DKK

1.600 DKK