1922/56
Holger H. Jerichau (f. København 1861, d. sst. 1900)
En kvinde i en pergola. Sign. Holger H. Jerichau Capri. Olie på lærred. 53×35.
Lille hul. Mindre krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 27. maj 2019
Vurdering
Hammerslag