2003/550
Georges Collignon (f. Flémalle-Haute 1923, d. 2002)
“La conclusion est proche”, 1962. Sign. Collignon samt på bagsiden. Olie på lærred. 73×100.
Lærred bør strammes op. Behov for let overfladerensning. Skæv i rammen.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag