1948/722
Dansk design
Dobbelt pultlampe af messing med to svingbare arme. Udført hos Fog & Mørup. 1940'erne. H. 42. L. 70/128.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. november 2019
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
6 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||