1948/​722

Dansk design

Dobbelt pultlampe af messing med to svingbare arme. Udført hos Fog & Mørup. 1940'erne. H. 42. L. 70/128.

Stand

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 26. november 2019

Kategori
Vur­dering

5.000 DKK

Solgt

Hammerslag

3.800 DKK  

6 bud

Tidspunkt Byder Bud
3.800 DKK
(Autobud) 3.600 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK