1822/49
Christian Berthelsen (f. Føhr 1839, d. København 1909)
Skovparti. Sign. monogram 1892. Olie på lærred. 66×94,5.
Krakeleringer og afskalninger. Flere reparationer/lapper på bagsiden.
Ældre malerier og møbler, 28. maj 2018
Vurdering
Hammerslag