2139/308
Et sæt på tre empire armstole af mahogni indlagt med lyst træ i form af rosetter, vifter og konkylier, sæder af fletværk. 19. årh.s begyndelse. (3)
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud