1635/1724
“Roy”, “Canelle” og “Mary Hvas”. Tre skibsskilte af udskåret og delvis bemalet mahogni. 20. årh. L. 49–73. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Det største med revne i træet.
Varia, 1. september 2016
Vurdering
Hammerslag
14 bud