1823/902
Arne Vodder, tilskrevet (f. 1926, d. 2009)
Sæt på fire stole med stel af teak. Sæde og ryg betrukket med skai. Udført og stemplet hos VAMO. (4)
Brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte defekter i form af løst sæde, løse samlinger og defekter på betræk.
Moderne kunst og design (udskudt), 7. juni 2018
Vurdering
Hammerslag
15 bud