1946/​432
Engelsk sekretær af mahogni, med overdel hvori jalousilåge. 19. årh. H. 164. B. 94. D. 66.

Be­skriv­el­se

Proveniens: Sjællandsk herregård.

Over- og underdel ikke nødvendigvis oprindeligt samhørende. Brugs- og alderstegn. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Ældre møbler

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

1.800 kr.

1.800 kr.
1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.