1946/​432

Engelsk sekretær af mahogni, med overdel hvori jalousilåge. 19. årh. H. 164. B. 94. D. 66.

Proveniens: Sjællandsk herregård.

Over- og underdel ikke nødvendigvis oprindeligt samhørende. Brugs- og alderstegn. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.800 DKK

1.800 DKK
1.750 DKK
1.700 DKK
1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK