1946/432
Engelsk sekretær af mahogni, med overdel hvori jalousilåge. 19. årh. H. 164. B. 94. D. 66.
Proveniens: Sjællandsk herregård.
Over- og underdel ikke nødvendigvis oprindeligt samhørende. Brugs- og alderstegn. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag