2044/790
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“Charlottenborg”. Et par pendler af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen. Diam. 46. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Alders- og brugsslitage. Bundplader mangler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
28 bud