2425/​47

Fransk kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor, medfølgende glasklokke, urhus med siddende figur, skive af hvid emalje med sorte romertal. 19. årh.s slutning. H. 62. B. 40. D. 20.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage. Glasklokken er antageligt ikke originalt tilhørende med passer fint til.

I Lyngby
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?