Gina Pellón (f. Cienfuegos, Cuba 1926, d. Paris 2014)
“Caracter Sauvage”, Paris 2012. Sign. Gina Pellon; sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 73×54.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg (stemplet på blændrammen).
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020