2114/904
Art Deco
Justérbar bordlampe af messing. Greb på stamme af bejdset træ. Udført ca. 1930–40'erne. H. 39.
Alders- og brugsslitager, herunder ridser, mærker og minimul bule på skærm.
Moderne kunst og design, 6. april 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud